بحث دانشجویی! : شما به کدامیک از نامزدهای زیر رای خواهید داد؟

    سعید جلیلی: چهره ای که به صورت مستقل وارد این دوره ازانتخابات شده است جلیلی  سال ۱۳۴۴ در مشهد مقدس به دنیا آمد / او در رشته علوم سیاسی از دانشگاه امام صادق مدرک دکتری گرفته  است. ریاست اداره بازرسی و معاون اداره اول آمریکا وزارت امور خارجه دردولتهای اقایان خاتمی و احمدی نژاد از جمله مسئولیتهای او است. جلیلی با سمت دبیر و نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی از سال 1386 تا کنون مسئول تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران با کشورههای 1+5 بر سر فعالیتهای صلح آمیز هسته ای است.


    غلامعلی حداد عادل: او به همراه ولایتی از ائتلاف اصولگرایان وارد عرصه رقابتها شده متولد اردیبهشت ۱۳۲۴ در تهران است. حداد عادل دکتری خود را در رشته فلسفه از دانشگاه تهران گرفته وهم اکنون نماینده مردم تهران در مجلس نهم است .ایشان مشاور عالی مقام معظم رهبری و مدیرعامل بنیاد دایرةالمعارف اسلامی هستند. ریاست  مجلس هفتم و هیئت فرهنگی مجلس هشتم و البته ریاست فرهنگستان زبان و ادب پارسی را هم در کارنامه خود دارد.

    محسن رضایی : رضایی هم همچون سعید جلیلی به صورت مستقل وارد این دوره از انتخابات شده وعضو هیچ جریان سیاسی نیست او درشهریور ۱۳۳۳ در شهرستان لالی استان خوزستان به دنیا آمد. وی در دوران هشت سال دفاع مقدس فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و پس از آن دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و رییس کمیسیون اقتصاد کلان این مجمع  بوده است. ایشان در سالهای  ۱۳۷۸ - ۱۳۸۴ - 1388 نامزد پست ریاست جمهوری شده بود.


    حسن روحانی : روحانی از ائتلاف اصلاح طلبان به رقابت با سایر نامزدههای این دوره میپردازد او در سال ۱۳۲۷ در شهر سرخه استان سمنان به دنیا آمد. روحانی در بریتانیا، مدرک کارشناسی ارشد دررشته حقوق عمومی و دانشنامه دکتری در رشته حقوق اساسی را دریافت کرده است.در دولتهای آقایان خاتمی وهاشمی رفسنجانی 16 سال دبیرشورای عالی امنیت ملی بوده و عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام و ریاست مرکز تحقیقات استراتژیک این مجمع از دیگر مسئولیتهای ایشان است. روحانی همچنین از استان سمنان به نمایندگی مجلس خبرگان رهبری انتخاب شد.


    محمدرضا عارف: عارف هم همچون روحانی از ائتلاف اصلاح طلبان است.  او متولد آذر ۱۳۳۰ در یزد است و معاون اول دولت آقای سید محمد خاتمی بود و البته مسئولیت وزارت پست و تلگراف و تلفن یا همان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کنونی را هم عهده‌دار بود. ایشان در حال حاضر عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجمع تشخیص مصلحت نظام  است. عارف  دارای مدرک کارشناسی ارشد و دکترا از آمریکا دررشته مهندسی برق است و عضو پیوسته فرهنگستان علوم محسوب میشود.وی رئیس دانشگاه تهران بوده و استاد دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف است.


     سید محمد غرضی  نیز در کنار آقایان روحانی و عارف از ائتلاف اصلاح طلبان وارد عرصه رقابت شده است.ایشان متولد سال ۱۳۲۰ در اصفهان است و کارشناسی ارشد الکترونیک دارد. او در نخستین دوره مجلس شورای اسلامی نماینده مردم بود و دردولت آقای میر حسین موسوی مسئولیت وزارت نفت را برعهده داشته و در دولت آقای هاشمی رفسنجانی مسئولیت وزارت پست و تلگراف و تلفن سابق را برعهده داشته است.


    محمد باقر قالیباف : قالیباف درکنارآقای حداد عادل درائتلاف اصولگرایان به شمار میرود و متولد1340در طرقبه مشهد مقدس است.  قالیباف دررشته جغرافیای سیاسی مدرک دکتری خود را دریافت کرده است. در سابقه فعالیتهای خود، فرماندهی نیروی هوایی سپاه و همچنین نیروی انتظامی را داشته و درمسئولیت کنونی خود به عنوان شهردارتهران فعالیت میکند.

 
    علی اکبر ولایتی: ولایتی نیز از ائتلاف اصولگرایان وارد عرصه رقابت در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری شده است . ایشان در۴ تیرماه ۱۳۲۴ در شمیران به دنیا آمده است. ولایتی در رشته پزشکی دانشگاه تهران تحصیل کرده و  به مدت شانزده سال ، در دو دولت آقای هاشمی رفسنجانی به عنوان وزیرامور خارجه فعالیت کرد . پس از آن مشاور بین‌الملل مقام رهبری گردید و هم‌اکنون نیزدراین سمت انجام وظیفه می‌کند. وی در مجمع تشخیص مصلحت نظام و بنیاد دائرةالمعارف اسلامی نیز حضور دارد.

/ 25 نظر / 26 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آیدین

آرزو جونم سلام خوبی؟ چرا نگفتید که به کی رای می دهید ؟

آرزو

آیدین جونم سلام گلم خوبم فدات شم مرسی...مبارک باشه شاغل شدی...من نمیدونم به کی رای بدم[خرخون]

آرزو

میگن یا روحانی رای میاره یا جلیلی[سبز][سبز][سبز][سبز]

آرزو

دایی سلام شماره تلفن ندارم ولی برای مدرک موقت من رفتم عباس آباد..عباس آباد شهرری ها [نیشخند]

آنتی

حیف شد .... من می خواستم به حداد عادل رای بدم ... کشید کنار [خرخون][خرخون] الان دیگه می خوام به عارف رای بدم ... اونم که می کشه کنار، به غرضی رای می دم اونم که همچنین به ولایتی رای میدم اونم که همچنین آخرش مجبورم به همین آقای سعید جلیلی رای بدم [خرخون]

حامد

سلام تحت هیچ شرایطی به آقای جلیلی رای نمی دم[گل]

آرزو

سلام همگییییییییییی...دایی مترو شهرری پیاده شی اتوبوسا عباس اباد سوار شی اخرین ایستگاه دانشگاه میشه ولی جوانمرد قصاب هم فکر کنم اگه پیاده بشی ون داره تا دانشگاه میبره بازم سوال کن[نیشخند]

آرزو

سلام عمو حامد کاملا موافقم تحت هیچ شرایطی[تایید]

آرزو

فعلا که اقای عارف هم کناره گیری کرد[نیشخند]

آرزو

من میخوام برم اسم بابام رو تو برگه بنویسم بندازم تو صندوق[نیشخند]